AcroYoga

DSC_1889

Na zajęciach zdobędziesz umiejętności, zwiększysz pewność siebie i poznasz nowych ludzi, których dzieli pasja do ruchu i dobrej zabawy. Nie czekaj i przyjdź na moje warsztaty!

Chcesz ćwiczyć AcroYogę, ale nie masz pojęcia na czym polegaja ta aktywność? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęstsze pytania.

1. Czy AcroYoga to joga?

Nie… tak… hmm… dobre pytanie! Ma w sobie pewne elementy z jogi, ale jest właściwie kompletnie czym innym. Pozycje w AcroYodze są inne niż w jodze, jest to także raczej aktywność zespołowa, niż samodzielna, z udziałem min. 2 osób. Jjoga natomiast zakłada samodzielną praktykę. Bardzo ciekawej odpowiedzi o relacji AcroYogi i jogi udzielił jeden z nauczycieli AcroYogi – Daniel Scott – w artykule, który warto przeczytać (ang.) – www.danielscottyoga.com/acroyoga-really-yoga/

2. Czy zajęcia z AcroYogi polegają na rozciąganiu się?

Nie! Rozciągamy się czasem podczas rozgrzewki, ale pozycje w AcroYodze same w sobie raczej nie rozciągają. AcroYoga to taka prosta forma akrobatyki, wykonujemy określone pozycje, tranzycje między pozycjami, czyli tzw. „washing mashines”. Generalnie zajęcia polegają przede wszystkim na dobrej zabawie, a piękna forma, którą ta zabawa przyjmuje, to wspaniały efekt uboczny.

3. Czy muszę być chudym, umięśnionym akrobatą, aby ćwiczyć AcroYogę?

Absolutnie nie. Każda osoba, która przychodzi na zajęcia, będzie ćwiczyć na takim poziomie, jaki odpowiada jej możliwościom fizycznym i nie zagraża jej zdrowiu. AcroYoga to zarówno trudne, akrobatyczne pozycje, jak i naprawdę proste, które każdy jest w stanie wykonać.

4. Czy AcroYoga jest trudna?

To zależy – patrz pyt. 3. AcroYoga jest generalnie tym, czym chcesz żeby dla Ciebie była – wyzwaniem, któremu z determinacją stawiasz czoła, albo po prostu weekendową aktywnością.

5. Czy na zajęciach wykonuje się dużo pozycji odwróconych?

Jest wiele pozycji w AcroYodze, w których przebywa się do góry nogami. Dodatkowo, czasami podczas zajęć uczymy się stać na głowie, na przedramionach i rękach, ale jeśli ktoś nie ma ochoty, po prostu tych ćwiczeń nie wykonuje.

6. Czy muszę umieć stać na rękach, aby ćwiczyć AcroYogę?

Nie, ale jeśli Twoim marzeniem jest nauczyć się tej trudnej sztuki, to uczęszczanie na zajęcia z AcroYogi mogą być strzałem w dziesiątkę.

7. W jakim wieku są osoby, które przychodzą na zajęcia?

18-55… mniej więcej!

8. Czy muszę być bardzo rozciągnięty, żeby ćwiczyć AcroYogę?

Nie, ale polecam rozciągnąć tyły nóg – www.youtube.com/watch?v=umlVLoDHp7c

Masz więcej pytań? Pisz!

Na regularne zajęcia z AcroYogi zapraszam we wtorki o 20:30 do szkoły Platerek przy ul. Pięknej 24/26 w Warszawie.